Ułatwienia dostępu

Siła czy moc, czyli emocje wg D. Hawkinsa cz.2

Nadszedł moment by wskoczyć na level wyżej, na strefę mocy. Zacznę od przełomowej liczby 200 wg skali Hawkinsa, którą wykazuje odwaga z towarzysząca aprobatą i procesem dominującym takim jak: wzmocnienie. Na tym poziomie, który jest pierwszym, który dodaje nam skrzydeł występuje wizja życia z przeświadczeniem - wykonalne i przyzwalającą siłą wyższą. Proces dominujący to wzmocnienie. Drugim, wyższym etapem ze strefy mocy inaczej nazwanej pozycją prawdy jest neutralność z 250 punktami. W tym poziomie dominującą emocją jest zaufanie z satysfakcjonującą wizją życia i umożliwiającą wizją Boga oraz w procesie dominującym takim jak uwolnienie. Na tym poziomie odczuwamy produktywność i szczęście podobnie jak przy odwadze i dwóch kolejnych poziomach. Kolejnym jest ochota, która ma już 310 punktów i występuje z optymizmem i pełną nadziei wizją życia i inspirującą wizją Boga przy występującym procesie intencji. Następny poziom to akceptacja (350) występująca z wybaczeniem, harmonijną wizją życia i łaskawą wizją Boga oraz procesem dominującym - transcendencja. 

Piątą pozycją na skali Hawkinsa jest rozsądek (400), któremu towarzyszy zrozumienie i sensowna wizja życia oraz postrzeganiem siły wyższej jako mądrej przy dominującym procesie: abstrakcja, w czasie której doświadczamy szczytowego osiągnięcia. Szóstą pozycją jest miłość współistniejąca z pochwałą istnienia, dobrotliwą wizją życia i kochającą siłą wyższą. Tutaj dominującym procesem jest objawienie. Następnym poziomem ze strefy mocy jest radość (540) z towarzyszącą pogodą ducha, kompletną wizją życia i duchową energię w wizji Boga. Przemiana występuje tu jako proces dominujący a doświadczamy ( tak jak w miłości, pokoju i oświeceniu) zdumiewających wyników i synchronizacji. Przedostatnim poziomem z pozycji prawdy jest pokój (600) występujący z emocją błogości, doskonałą wizją życia i wizją Boga jako wszech istniejący. Proces dominujący to iluminacja ( gotowe rozwiązanie). No i dobrnęliśmy do ostatniego poziomu jakim jest oświecenie (700 - 1000) z niewyslowionymi emocjami, z wizją życia - obecność, jest i wizją siły wyższej - jaźń, proces dominujący to czysta świadomość.

Wymieniłam w moich artykułach dwie strefy świadomości w skali Hawkinsa, nie są one tutaj dokładnie omówione, zachęcam do lektury osoby zainteresowane. Nakreśliłam tylko z jakiej pozycji odbieramy świat i zachęcam do analizowania swojego odbioru życia i pracy nad sobą, by wskoczyć na poziom mocy. To jest poziom, w którym się nie męczymy z codziennością a nasze działania dodają nam jeszcze więcej energii. Tutaj, przy zrozumieniu naszych schematów i koncentracji nad swoim zachowaniem, świat nabiera całkiem innych barw. Tutaj lecimy na flow i korzystamy ze swojej siły sprawczej. Są opinie, że przeciętny człowiek przeskakuje w swoim życiu do czterech poziomów w skali Hawkinsa.  Ja wiem, że moje artykuły czytają ludzie ponadprzeciętni dlatego nie ma tu ograniczeń. Dodatkowo uważam, że w zależności od sytuacji reagujemy z różnych poziomów. Przy sytuacjach, na które się nie godzę myślę, że reaguję z pozycji akceptacji ( staram się rozumieć, że zachowania innych mogą krzywdzić bo oni są na takim poziomie a nie innym) ale daleko mi będzie do podejścia z poziomu miłości. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi krzywda słabszych czyli dzieci i zwierząt. Także jeszcze dużo pracy przede mną.

Wiem również, że w naszej kulturze dominuje wieczna ocena, dlatego i mi czasami ciężko rozgraniczyć ocenę zachowania od oceny osoby. Mam już tego świadomość i pracuję nad tym ale to jest proces. Proces potrzebuje czasu i konsekwencji. Nie ukrywam, że mam ochotę jeszcze czasami poddać się emocjom z poziomu siły. Krzyknąć, tupnąć nogą ale wiem, że to jest iluzoryczna forma wyładowania się, która mi nie służy. Nikomu nie służy. Jeszcze nigdy nie było dobrych rezultatów z poczynań siłowych, to tylko pokazuje brak inteligencji emocjonalnej i naszą bezradność. Wydaje nam się, że jak siłą dopniemy swego to wygraliśmy, tak nie jest. Tu są ofiary z dwóch stron. Takimi rozwiązaniami kaleczę również siebie poddając się emocjom, które mi nie służą. My niestety, wychowywani jesteśmy w kulturze siły a nie inteligencji emocjonalnej. W domach, w szkołach i często w pracy. Od najmłodszych lat przygotowywani jesteśmy do wyścigu szczurów. Później ciężko jest zatrzymać się, zreflektować, zastanowić i przyjąć inną drogę. Drogę, gdzie trzeba stare nawyki zabudować nowymi, korzystnymi. Gdzie potrzebna jest duża motywacja wewnętrzna. To jest praca. Zawsze zmiany należy zacząć od siebie a wtedy zmieni się wszystko wkoło nas. Mam nadzieję, ze zachęciłam Was do pracy nad sobą i do lektury książek D. Hawkinsa. Życzę udanej przygody na ścieżce rozwoju.

Hawkins

Argo Horse

ul. Łąkowa 23,
64-820 Szamocin,
woj. wielkopolskie, Polska

+48 503 555 336
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 7661002867
REGON: 570222992

Pozostańmy w kontakcie

Obsługa klienta


InPost_PeyU

Copyright © 2022 by argohorse.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.