Ułatwienia dostępu

Jak konie pokierowały moim życiem

koń z siodła

Uważam, że każdy ma swoją szczęśliwą gwiazdę należy tylko chcieć ją zauważyć. Skąd takie wnioski? Ja już wiem, że szczęście jest dla wszystkich tylko musimy nad nim popracować.

Wiem to z własnego doświadczenia. Nigdy nie należałam do osób depresyjnych chociaż ciężkie chwile bywały, jak u każdego, nie jestem wyjątkowa. Ale też ciągle miałam wrażenie, że mogę osiągnąć więcej niż osiągam. To mnie trochę przytłaczało. Teraz wiem, że część z tych przekonań miałam wykształcone już na etapie dzieciństwa. Wiem również, że możemy zmienić przekonania. Zmienić myślenie i "zaprogramować się" na lepsze.

koń wielkopolski

Do celu pomogła mi dojść moja pasja jaką jest zamiłowanie do koni. Z końmi mam do czynienia od 8 roku życia. Różnie ta przygoda wyglądała, były wzloty i upadki (dosłownie również ;) ) Z końmi nie mogłam dyskutować, zmanipulować, obrazić się na nie. Po prostu głową w mur. Tu trzeba było zacząć słuchać, obserwować a co najważniejsze rozumieć i wyciągać wnioski. Zupełnie tak jak w życiu. To one wymusiły na mnie by pracować nad pewnością  siebie, konsekwencją, stanowczością wraz z łagodnością. One nauczyły mnie by analizować, by ćwiczyć panowanie nad sobą, by planować.

Długo ta relacja z końmi nie miała znamion współpracy. Była dyktaturą. Nie słuchałam koni, zmuszałam je do "ustawienia" na patentach, narzucałam swoją wolę. Towarzyszył mi strach i napięcie. Konie były podrażnione albo obojętne. Nie takich relacji z nimi chciałam. Wtłaczane mi było do głowy jak mam z nimi postępować nie biorąc pod uwagę ich podmiotowości.

W tej chwili dalej prowadzę treningi jeździeckie ale rozszerzyłam działalność o mentoring mentalny. Zaczęłam dokształcać się w dziedzinie psychologii i zagłębiać temat ludzkiej natury by usystematyzować swoją wiedzę z praktyki. Jednocześnie podjęłam owocną współpracę z instytucjami gdzie mam przyjemność prowadzić szkolenia. Ciągle pracuję w szkole jako nauczyciel w Technikum Hodowli Koni, gdzie z powodzeniem wprowadzam mnemotechniki i pozytywne wzmocnienie. Nie ma u mnie na lekcjach stresujących sprawdzianów ani testów. Uczę jak korzystać z tak wspaniałego narzędzia jakim jest mózg by nauka nie sprawiała trudności, by wykorzystywać jego mechanizmy do zapamiętywania, by bawić się przez naukę.

Ja już korzystam z wiedzy którą posiadam wciąż jeszcze ją poszerzając. A moim celem jest pomóc każdemu kto będzie miał potrzebę zmienić swoje życie, zmienić przekonania, zmienić spojrzenie.

W chwili gdy zaczęłam pracować nad sobą zachodziły zmiany. Dosłownie. Praca z końmi okazała się bardziej przyjazną. Te zmiany dotknęły również innych obszarów mojego życia, takich jak relacje w rodzinie, ze znajomymi, praca, finanse a przede wszystkim rozwój osobisty. Po jakimś czasie trenując ludzi treningi schodziły na poziom pracy nad emocjami jeźdźca. Były ćwiczenia oddechowe, techniki relaksacyjne i praca z ziemi nad sobą i koniem. Moje najwspanialsze zajęcia, to było to. Poprawienie jakości relacji jeźdźca z sobą i koniem.

I właśnie wtedy urodził się pomysł blog-a a może i szkoleń.

Szkolenia dla jeźdźców i szkolenia dla osób chcących zmienić swój mindset. Postanowiłam poprowadzić osoby (zarówno pracujące z końmi jak i te, które nie mają z nimi nic wspólnego) drogą do ich szczęśliwej gwiazdy.

Hubertus

Argo Horse

ul. Łąkowa 23,
64-820 Szamocin,
woj. wielkopolskie, Polska

+48 503 555 336
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 7661002867
REGON: 570222992

Pozostańmy w kontakcie

Obsługa klienta


InPost_PeyU

Copyright © 2022 by argohorse.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.